Kırşehir Valiliği
Kırşehir Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Kırşehir Valiliği
Kırşehir Valiliği
5 Haziran Çevre Günü

 

          972 yılında Stockholm’de Çevre Konferansı toplanmış ve Birleşmiş Milletler tarafından “5 Haziran Dünya Çevre Günü” olarak ilan edilmiştir. Çevre bilincinin oluşturulabilmesi ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 

         Dünyamız, özellikle son yüzyılda yaşanan sanayileşme, plansız kentleşme, teknolojik gelişmeler ve doğal kaynakların bilinçsizce kullanılması nedeniyle büyük zarar görmüştür. Buna bağlı olarak da tüm dünya küresel ısınma, kuraklık, biyolojik çeşitliliğin azalması ve iklim değişikliği gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. 

         Doğamızın bize miras değil, çocuklarımızın emaneti olduğunu unutmadan daha yaşanabilir bir çevre için çaba göstermekte olduğumuzu ve herkesin bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini hatırlatmak isterim. 

         Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutlar temiz bir çevrede sağlıklı bir yaşam dilerim.

 

                                                                                                         Necmettin ŞEKER

                                                                                                Çevre ve Şehircilik İl Müdürü

Sıfır Atık

    Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Sayın Necmettin ŞEKER  ve beraberindeki heyet Kırşehir Valimiz Sayın İbrahim AKIN’ı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle makamında ziyaret ettiler.

Sınav İlanı